• ul. Karola Goduli 24, Ruda Śląska
  • pn-czw: 15-20, pt: 9-14

4 Kroki do szczupłej sylwetki!

Ile razy zastanawialiście się dlaczego nie możecie na stałe pozbyć się oponki z brzucha? Ile razy podnosiliście rękawice rzucając wyzwanie zbędnym kilogramom i kończyło się kapitulacją? Jak schudnąć skutecznie i przede wszystkim na stałe? Chcąc uzyskać takie efekty nie nastawiajmy się, że dokonamy tego w trzy dni, tydzień czy miesiąc.  Odchudzanie to nie sprint na 100 metrów, aby skutecznie zrzucić kilogramy musimy zmienić  dietę oraz zmodyfikować kilka przyzwyczajeń. Jeśli uda Ci się spokojnie przejść te 4 kroki to zapewniam, że efekty będą nie tylko spektakularne ale także stabilne.

Krok pierwszy

Omijaj popularne diety cud– kolorowe czasopisma, blogi, strony internetowe pełne są obietnic 5 kilogramów w tydzień, 30 kilogramów w 3 miesiące itd. Co musicie zrobić aby to osiągnąć? Przede wszystkim kupić gazetę, a następnie jeść 5 rzodkiewek, jajko i pierś z kurczaka z fasolką szparagową, całość zapijać gorzką herbatą albo magicznym wyciągiem z aloesu.  Czego dowiadujecie się po tygodniu? Nie osiągnęliście założonego efektu bo nie trzymaliście się sztywno rozpisanych reguł, albo osiągnęliście bo byliście wyjątkowo zdeterminowani ale po jednym weekendzie z poluzowanymi restrykcjami wracacie do wagi sprzed diety. Dzieje się tak ponieważ wasza redukcja to nie spalanie tkanki tłuszczowej a raczej sprytna manipulacja zawartością wody w organizmie. Znowu utwierdzacie się w przekonaniu, że po prostu ważycie zbyt dużo z natury i niewiele można z tym zrobić. To nie Ty jesteś winny a złe podejście!

Krok drugi

Regularność to podstawa- zaplanowanie ilości i wielkości posiłków oraz dostosowanie ich do swojego zapotrzebowania energetycznego to podstawa w opracowaniu każdej diety. Nie jest prawda, że podczas odchudzania trzeba jeść 5 posiłków dziennie. Mogę Wam powiedzieć, że wśród moich podopiecznych jest to strategia mniejszościowa. Z powodzeniem pozbywamy się tkanki tłuszczowej jedząc 3 lub 4 posiłki w ciągu dnia. Nie oznacza to, że 5 jest zła liczbą po prostu w wielu przypadkach uciążliwą do zrealizowania. Nie o to chodzi, aby dostosować się do diety, tylko o to, aby dieta dostosowana była do naszego trybu dnia.  Ważne natomiast jest aby jeść posiłki o możliwie podobnych porach każdego dnia i aby zawierały możliwie zbliżone ilości  jedzenia pozwoli to na uregulowanie funkcjonowania układu hormonalnego , który ma ogromny wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej.

Krok trzeci

Nie podjadaj- ten punkt zrujnował niejedną dobrze zaplanowaną strategię gubienia zbędnych kilogramów. Wielu z Was nie zdaje sobie sprawy ile kcal dostarczają nam orzeszki leżące obok komputera w pracy których spożycia żadne z nas nie rejestruje, cola którą popijamy zamiast wody w upalny dzień, hot dog z stacji benzynowej zjedzony bo nie zabraliśmy ze sobą drugiego śniadania. Kalorie w tym przypadku to jedno ale o wiele gorsze w takim podejściu jest zaburzanie regularności opisanej w kroku drugim. Podjadanie więc można określić jako krok w tył w naszej drodze do sukcesu! Nie podjadaj a osiągniemy cel!

Krok czwarty

Aktywność fizyczna– pod pojęciem aktywności fizycznej nie kryje się tylko bieganie czy zajęcia fitness. Mam świadomość, że wielu z Was zniechęca się wiedząc, że nie da rady przebiec 10 km czy wytrzymać 45 minut zorganizowanej aktywności w klubie fitness. Należysz do tej grupy zacznij od parkowania samochodu dalej od domu czy pracy. Wysiądź z autobusu o jeden przystanek wcześniej. Zamiast jechać windą wejdź po schodach, możesz zacząć od jednego razu w ciągu dnia i sukcesywnie zwiększać aktywność. Może lubisz grać w tenisa, pływać, grać w siatkówkę, jeździć konno, ale słyszałeś, że najlepsze na odchudzanie jest bieganie. Nie zniechęcaj się podobnie jak dieta tak i aktywność fizyczna najlepsza jest ta którą będziemy mogli stosować regularnie nie odczuwając wynikającego z tego dyskomfortu.

Podsumowanie

Jak widać droga do szczupłej sylwetki liczy dokładnie 4 kroki.  Podstawą osiągnięcia sukcesu jest plan, który musi być dostosowany do naszych codziennych obowiązków tak, aby nie przysparzać nam dodatkowych problemów związanych z dietą. Diety z czasopism pozostawmy dalej na stronach kolorowej fikcji.  Aby natomiast skutecznie i trwale pozbyć się zbędnych kilogramów  postaw na dobre nawyki żywieniowe oraz aktywność fizyczną.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*